viernes, 27 de julio de 2012

martes, 17 de julio de 2012

IV CAMPIONAT ROJOS I BLAUS

XI TROFEU CIUTAT DE DENIA 2012

FINAL XI TROFEU CIUTAT DE DENIA 2012
GRAN PREMI REST. JAMONAL DE RAMONET

LEON I DANI 25 - PUCHOL, TATO I TOMAS II 60
video

lunes, 16 de abril de 2012

EL NOSTRE ESPORT A LA MARINA

El BLOC-Compromís de Dénia ha organitzat una xerrada sobre l’esport de la pilota valenciana a la nostra ciutat i a la comarca. Serà el pròxim divendres, 20 d’abril, a partir de les 20 hores en el saló d’actes de la Casa de Cultura de Dénia.
La introducció històrica a l’acte la farà Vicent Balaguer, militant del BLOC i coneixedor del tema, qui farà un recorregut històric pels orígens de la pilota valenciana a la nostra ciutat. A continuació hi haurà una taula rodona amb convidats d’excepció, com ara el veterà Rovellet, Sarasol I (qui va ser Director General d’Esports de la Generalitat Valenciana), el Surdo i Carlos Parra, un dels millors pilotaris en la modalitat de raspall de l’actualitat.
Tots ells compartiran amb el públic les seues experiències amb la pilota i propiciaran també la intervenció del públic.
Sebastià Garcia, secretari local del BLOC de Dénia, ha ressaltat la importància d’un acte com aquest per tal de fomentar el nostre esport autòcton: “ la pilota és part de la nostra cultura i és necessària la seua difusió per tal que els més joves coneguen aquest tret distintiu dels valencians”.

sábado, 3 de diciembre de 2011

XII TROFEU EL ROVELLET

ASSEMBLEA GENERAL ORDINARIA 2011

Estimat Soci : Per la present, queda vosté convocat a l`assemblea que tindra lloc el
proper día 11 de Desembre de 2011 al recinte del TRINQUET “EL ROVELLET” de
Dénia (junt poliesportiu).
Abans a les 9:30 h. i com és costum, el club oferirá un esmorzar als seus socis.
A continuació és jugará una gran partida de pilota d`escala i corda, corresponent al
XIIé trofeu Antonio Reig “EL ROVELLET”. 

martes, 8 de noviembre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

Arriba la fase final del raspall parelles

El proxim cap de setmana tindrem ja partides de la fase eliminatoria. Els quarts de final en tercera, quarta a i quarta b queden així.
Tercera categoria:
Castello Rugat B 25 - Ondara 10
Rafelbunyol A 25 - Genoves E 10
Xabia 25 - Bicorp B 10
Llosa Ranes A - Albalat de la Ribera
Quarta A:
Bicorp E 25 - Oliva D 0
Planes A 25 - Alzira J 5
Alzira E 25 - Denia C 10 TORNADA (25-20)
Denia B 0 - Alzira H 25 TORNADA (0-25)
Quarta B:
Alzira K 25 - Denia D 0 TORNADA (5-25)
Alcantera C 25 - Cocentaina C 10
Oliva C 15 - Alzira P 25
Cocentaina B 25 - Alzira N "NP"
El primer equip de cada eliminatoria podra escollir si vol jugar la primera partida en casa o fora.

lunes, 7 de noviembre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

El cap de setmana es va jugar la 10a i ultima jornada del campionat autonòmic de raspall en 4a categoria, classificant-se per a quarts de final els tres equips deniers que participen en el campionat.
En 4a “A” el Dénia “B” va véncer el líder del grup l’Oliva “C” per 0-25, aconseguint la tercera plaça per a la següent fase. Junt amb estos dos equips també es classifica el Dénia “C”. Els equips classificats per a quarts són Alzira amb tres equips, Planes i Bicorp.
En 4a catg. “B” el Dénia “D” es classifica per a quarts després de guanyar al Pego Fènix per 10-25 en la 9a jornada que es va jugar divendres passat 4-11-11. la 10a jornada el Dénia “D” va perdre a casa enfront de l’Oliva “C” per 5-25. Els equips que acompanyaran al Dénia “D” i a l’Oliva “C” en la següent fase són Alzira amb tres equips, Concentaina amb dos equips i Xeraco amb un equip. El sorteig es realitzara dimarts que ve 8-11-11 en les oficines de la federació.
En 1a catg. es jugava la 9a jornada, el Dénia “A” s’enfrontava al líder del grup en el trinquet El Rovellet, a l’Alzira “A” perdent per 0-25, encara que els dos equips estan classificats per a les semifinals i possiblement es tornaran a veure en la final.

martes, 1 de noviembre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

1ª CATG.
7ª JORNADA: CONCENTAINA 0 - DENIA "A" 25
8ª JORNADA: ALZIRA "B" 20 - DENIA "A" 25
4ª CATG. "A"
8ª JORNADA: DENIA "C" 0 - DENIA "B" 25
9ª JORNADA: OLIVA "B" 10 - DENIA "C" 25
4ª CATG. "B"
8ª JORNADA: DENIA "D" 25 - OLIVA "E" 10
9ª JORNADA: PEGO FENIX - DENIA "D" (APLAÇADA 4-11-11)

lunes, 17 de octubre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

1ª CATG.
6ª JORNADA: DENIA "A" 25 - XERACO "A" 10
4ª CATG. "A"
7ª JORNADA: DENIA "B" 25 - OLIVA "B" 5
                      OLIVA "D" 25 - DENIA "C" 10
4ª CATG. "B"
7ª JORNADA: DENIA "D" 25 - REAL DE GANDIA "B" 5

viernes, 14 de octubre de 2011

Paraula de cavallers

Paraula de cavallers
Vos informem de la pròxima emissió del documental DOSSIERS: PARAULA DE CAVALLERS.
Serà el dissabte 15 d’octubre a les 20:25 hores en Canal 9 i el dimarts 18 a les 21 hores i el dissabte 22 d’octubre a les 22:30 en el nostre canal 9/24.
A més, en Canal 9 farem una emissió especial del reportatge sobre les 11 hores el diumenge 23 d’octubre abans de la partida de la final del Trofeu President de la Generalitat.
A partir de la setmana que ve també podreu accedir al programa a través de la pàgina web de RTVV: http://www.rtvv.es/va/Dossiers/Dossiers-Paraula-cavallers-Cap_13_574872508.html

martes, 11 de octubre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

1ª CATG.
5ª JORNADA: DENIA "A" 25 - LA VALLDIGNA 10
4ª CATG. A
5ª JORNADA: DENIA "B" 10 - OLIVA "D" 25
6ª JORNADA: DENIA "C" 25 - PEGO "B" 5
4ª CATG. B
5ª JORNADA: OLIVA "C" 25 - DENIA "D" 15
6ª JORNADA: VILLALONGA "D" 15 - DENIA "D" 25

martes, 27 de septiembre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

1ª CATG.
3ª JORNADA: DENIA "A" 25 - ALZIRA "B" 0
4ª JORNADA: ALZIRA "A" 25 - DENIA "A" 15
4ª CATG. A
3ª JORNADA: DENIA "B" 10 - DENIA "C" 25
4ª JORNADA: PEGO "B" 5 - DENIA "B" 25
                       DENIA "C" 25 - OLIVA "B" 10
4ª CATG. B
3ª JORNADA: OLIVA "E" 5 - DENIA "D" 25
4ª JORNADA: DENIA "D" 20 - PEGO FENIX 25

miércoles, 14 de septiembre de 2011

AUTONOMIC RASPALL 2011

1ª CATG.
1ª JORNADA: XERACO A 5 - DENIA A 25
2ª JORNADA: DENIA A 25 - CONCENTAINA A 5
4ª CATG. A
1ª JORNADA: PEGO B 5 - DENIA C 25
2ª JORNADA: DENIA C 5 - OLIVA D 25
                      OLIVA B 25 - DENIA B 0
4ª CATG. B
1ª JORNADA: DENIA D 25 - VILLALONGA D 5
2ª JORNADA: REAL DE GANDIA 25 - DENIA D 0

miércoles, 7 de septiembre de 2011

FESTES LA XARA 2011


Diumenge passat es van jugar dos partides de raspall en La Xara amb motiu de les seues festes.
Primer van jugar els juvenils, Mata d’Oliva, Arnau d’Orba i Pau de Pedreguer es van enfrontar a Borja d’Oliva, Nestor de Pego i Sergio de Murla fent una molt bona partida els sis pilotaris, arribant a l’ultim joc de la partida, aconseguint la victòria Borja, Nestor i Sergio per 40-35.
A continuació es va jugar la partida de professionals, Loripi i Coeter es van enfrontar a Punxa i Dorin fent una gran partida i arribant també a l’ultime joc, emportant-se la victòria final Loripi i Coeter per 40-35.

jueves, 14 de julio de 2011

X TROFEU CIUTAT DE DENIA

CERVERA, DANI I SOLAZ CAMPIONS "X TROFEU CIUTAT DE DENIA"
1ª SEMIFINAL:
VICTOR, FELIX I SOLAZ 55
MIGUEL, TATO I TOMAS II 60
2ª SEMIFINAL
LEON, SARASOL II I HECTOR 50
CERVERA, DANI I SOLAZ 60
GRAN FINAL
MIGUEL, TATO I TOMAS II 40
CERVERA, DANI I SOLAZ 60